Dvojité životy

A dni akoby odrazu plynuli rýchlejšie, ľudia v nich sa striedajú, prichádzajú a odchádzajú bez stopy, no oni sa neskôr vracajú v nočných snoch, priesvitní a pominuteľní, vznášajú sa v priestore ako tiene predchádzajúcich udalostí.

Tak isto, rýchlo a jednoducho sa pominul aj macedónsky úsmev. Pozdrav a rozlúčkové gestá v neskorú noc, takmer ráno.

Možno je to jeseňou. V ten večer mi vôbec nevadilo, že moknem, bol to jesenný dážď, čo zmýva z duší pocity, pôsobí tak príjemne a nostalgicky, sviežo, očistne, (po)city padajú ako listy zo stromov, v hlbokom vnútri som ako chodník posiaty farebným lístím, ktoré vietor občas rozfúka.

No teraz je všetko tak, ako má byť.

A okrem toho kvitnú posledné kvety, dozreli šípky a vzduch vonia tak inak.

8 thoughts on “Dvojité životy

  1. Bobson píše:

    Dvojité životy. Nie prvý a určite nie posledný názov označujúci stav, ktorým sa nám Janka prihovára. A možno ani nie. Ilustruje svoj fotografický denník najmä pre seba. Je to cesta, ktorá jej pomáha nachádzať identitu. Potrebuje ju cítiť, lebo je vnímavá a neváha podeliť sa s obsahom svojho senzoru aj s nami. Zachytáva okamihy svojho života na čip, alebo film a to, že nám umožňuje byť divákmi, je vzácne. Lebo to sú posty, ktoré sa dotýkajú hraníc intimity. Sú také existenciálne.
    Janka, v jednej chvíli som si myslel, že si ako Cindy Sherman, ktorá vytvorila množstvo svojich autoportrétov a každý bol iný. Na každom bola niekým iným. Ale ty máš iný postup. Na každom si to ty a žiaden nie je ako druhý. Je to obdivuhodné a teraz budem osobný – tvoj blog je v mojom prehliadači treťou najnavštevovanejšou stránkou. Máš svojich followerov a naučila si nás chodiť na tvoj blog.
    Je to krásne a ďakujem.

    Páči sa mi

  2. Spätné upozornenie: Tretie narodeniny « jana mARTish

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s