Zamyslená

svetlo_slnko_zapad
 
Len som si potrebovala na chvíľu sadnúť, prestať premýšľať a napísať, že niekedy sa bojím svojich myšlienok, bojím sa ich vysloviť alebo inak vyjadriť, pretože by mohli ublížiť, pretože to nie sú myšlienky môjho súčasného ja, ale toho druhého, toho, ktoré ma navštevuje v osobnej samote.

Inak drieme. Sú to zvláštne úkazy bytia.

A potom sú tu aj iné myšlienky, keď myslím na M., predstavujem si, že je tu, že počujem jeho tiché bosé kroky na drevenej podlahe, smerujú ku mne, počujem, ako si vyzlieka tričko, cítim jeho bozky na krku, otočím sa k nemu a do tváre mi cez jeho kučeravé vlasy preniká slnko, zlaté slnko podvečerných chvíľ. Spolu plánujeme víkend v stane, predĺžený víkend v Budapešti, vymýšľame rôzne iné veľké aj malé plány, veľké a malé príbehy, po ktorých nám zostanú mihajúce obrazy v hlavách a analógové obrazy na filme.

Myslíme na oslavy, drinky v obľúbenom bare, noci v prázdnom dome a neskôr v našom byte, jazero s dreveným mólom, les, cesty, radosti, úsmevy, svetlo, čo bude. Myslíme na to, čo si nevieme predstaviť. Len to príde.

 

2 thoughts on “Zamyslená

  1. Ilu ilu typical london girl píše:

    ahoj…
    našla jsem tě ted přes nějakou internetovou stránku… Já jsem z čr z Prahy a taky jsem blogerka. Ted jsem byla u vás ve Vysokých Tatrách v Košicích. Chtěla jsem poznat co nejvíce.Psala jsem o tom hodně články a i jsem fotila. Taky mě baví fotit. Tu fotku jsi fotila ty ? je krásná a má atmosféru. Dobře si popsala pocity člověka ked se na něco těší a nemůže to popsat….

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s