Na makovom poli

portret-v-makovom-polidivy-vlci-makv-makovom-polipasikave-satymakove-pole-cakajovcekytica-vlcich-makovkytica-vlcich-makov-2vlcie-maky-polekytica-divych-makovmakove-pole-za-drazovcamivlcie-makykytica-makovmakove-polekytica-makov-vlcich

Až neskôr, keď som sedela v aute a v spätnom zrkadle sa vzďaľovalo pole s vlčími makmi, som si uvedomila, že tieto obrazy som už videla. To isté miesto, tá istá (pred)búrková atmosféra, tá istá časť dňa. Sedela som v aute a počúvajúc kvapky padajúce na predné sklo som myslela na to, ako sa stále chcem tešiť z maličkostí, zachytávať obyčajné veci, všedné okamihy, poukázať na ich krásu a pôvab.

Aj keď sa krásy a pôvaby opakujú, aj keď občas cítim, že sa nikam neposúvam a zostávam zacyklená v tých istých pohľadoch, aj tak chcem cítiť radosť z toho, že kvitnú kvety, že sa ich môžem dotýkať (a dávať si pozor, aby som si nepretrela oči, lebo stále verím detským mýtom o strate zraku), že môžem byť chvíľu sama, v pokoji, bezstarostne. Aj keď sa obrazy okolo mňa opakujú, vždy ich sprevádzaj iné pocity, iné spomienky, iné myšlienky, ktoré si do analógových obrázkov skrývam a pri pohľade na ne sa vo mne prebúdzajú.

Kvety sú dar, fotky sú dar, samota (niekedy) tiež.

6 thoughts on “Na makovom poli

  1. Spätné upozornenie: Faves from 2016 | jana mARTish
  2. Veronka píše:

    Jani, prosím ťa, kde je takéto pole? Chceli by sme ísť s kamarátom fotiť vo vlčích makoch, ale v okolí Bratislavy sme nič nenašli.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s