Život na lazoch


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Toto je jeseň, orechy a rosa v tráve, ticho v lesoch, na okolitých lúkach, kde sa pasú ovce a bača s čiernym psom sedí pri ceste, miesta, kde ľudia žijú pomaly, babička v čiernej sukni pokojne kráča po chodníku, neobzrie sa a nesúc tašky mizne v tmavom lese. A potom k nám príde starý muž, čo v prútenom košíku nesie čerstvé hríby, rozpráva o medveďoch v lesoch a mačkách v jeho dome, v dome so zelenými stenami, do ktorého neskôr vojdeme a cítime teplo z kuchynských kachieľ a vôňu sušených húb, spoznávame život ľudí zo zabudnutých svetov, ľudia sú tu vrúcni a pohostinní, púšťajú nás bližšie k sebe, nahliadnuť do ich domov bez plotov, nahliadnuť do ich všedných dní, v ktorých si z kozieho mlieka robia syry, obrábajú pôdu, pília drevo na zimu,

dni na lazoch, kde samota ľudí približuje, dni, kedy som opäť začala veriť v ľudské dobro, lebo ono tu naozaj je, len je ho akosi málo.

Reklamy

12 thoughts on “Život na lazoch

  1. Krásné! Taky jsem naprosto dostala chuť vypadnout někam pryč jen sama nebo se svým milovaným, a jen tak mít čas na psaní a focení. A miluju atmosfru Tvých fotek. Můžu se zeptat, čím fotíš?

    Like

  2. Janka, ty si neskutocna ! Vzdy ked citam tvoje popisy k fotkam, tak mi tecu slzy, vies tak pekne pisat, ty si taka krasna bytost !!! :)

    Like

  3. Úžasné, narazila som na vaše fotky náhodou, prosím ozvite sa mi, hľadám tipy na dokument o senioroch žijúcich na lazoch – 0918 868 123, ak by ste mi mohli pomôcť… Ak nie, nevadí, pohladili ste mi dušu. Vlasta

    Like

  4. Spätné upozornenie: Tretie narodeniny « jana mARTish

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s