Stopy mačky

Nevídaná je tá nedostupnosť a neinformovanosť a občasné úlety do histórie správ, zvláštne, pozerať sa na ten obrázok pod troma slovami a takmer nemožné zostať pokojná a bez vnútorných pohybov, bez analýz a predpokladov. Chcem byť opäť čistá a uprchnúť pred myšlienkami, ktoré zanechali nezmazateľné atramentové škvrny, alebo stopy v čerstvom betóne, mačka, čo ticho a pokojne prešla plánovanú líniu a už sa neobzrie, na jar sa pári s kocúrmi, pije mlieko a občas, úplne nečakane, zamňaučí, pritúli sa, či poškriabe.

Stojím na terase opierajúc sa o drevené zábradlie a (imaginárna) mačka sa mi obtiera o nohy, chce ma objať, lapiť okolo pása, prejsť po chrbtici a oblízať krk.

Som symbolista, skromné prvky modernizmu. (Symboly sú fyzické obrazy priradené a aplikované na javy alebo vlastnosti, ktoré nie sú fyzicky pozorovateľné, no autor ich dokáže úzko prepojiť na základe podobností a asociácií).

A áno, teraz príliš zahĺbená do španielskej literatúry.

3 thoughts on “Stopy mačky

  1. B. píše:

    krásna fotka, text o to viac. zbožňujem mačky!
    P.S.: tvoj blog je skvelý, inšpiratívny, rada sa sem vraciam. Máš štýl, ktorý je mi niečím blízky:) Želám veľa ďalších výborných článkov!

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s