Kapucňové obdobie

pada_sneh

slnko_caj

salka_caju

Tie dni zimné, keď sa skrývam s kapucňou na hlave, keď kráčam ulicami mesta a v hlave mi prúdia myšlienky a projekty a vízie, keď sa stmieva skoro a popri chodníkoch svietia výklady obchodov, ktoré lákajú zimnými výpredajmi, keď prechádzam okolo budovy, ktorá je prázdna a opustená a nostalgická a ľudia okolo nej denne prechádzajú bez povšimnutia, lebo zabudli, že sa v nej rodila ich prvá láska, prvé dotyky a bozky v tme.

A potom tie chvíle, keď opustím mesto a pozerám naň len z diaľky. Tak, že všetky svetlá sa rozostrujú a sú z nich len farebné bodky.

Lebo mám tieto všedné chvíle denné rada.

5 thoughts on “Kapucňové obdobie

 1. Míša píše:

  Milá Janko,
  vim, že už se Tě tu na tuhle otázku ptalo asi spousta lidi, ale já to teď nemůžu nikde najít… :,( prosím Tě, na jaké analogové foťáky fotíš? Na Prakticu? Kolikátku? Děkuju za shovívavou odpověď :) měj se krásně a hodně kvalitního světla v objektivu Ti přeji!
  M

  Páči sa mi

  • .nevara píše:

   Milá Míša,

   analógové obrázky približne od júna fotím na analógovú zrkadlovku Canon 1000N. A pred tým som mala Zenit-E, čo bol miláčik veliký. A ešte pred tým to bola Praktica Super TL, čo bola tiež milenka, až kým sa nepokazila. Takáto je moja analógová história. Ešte sa tam občas zamotajú aj iné foťáčiky, ale toto sú najväčší favoriti :)

   Pekné zasnežené dni,
   J.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s