“Everything will be okay in the end. If it’s not okay, it’s not the end.”

Toľko zmien, ktoré už nedokážem znášať bez pocitov. A tie pocity nedokážem opísať, vyjadriť, čo vo mne vyvolávajú nečakané chvíle, keď sa trasiem v čiernom kabáte a béžovom šále na chodníku a len tak cez cestu si obzerám rok aj niečo pred dneškom, alebo keď vidím dve fotografie vedľa seba, položené na bielom pozadí a zviazané nepoznaným vzťahom.

Dnes som si v hlave pustila niekoľko slov ako príbehy nahraté na magnetofónovej páske, fabulované vety, príbehy, výmysly, ktoré som si uložila do pamäte a teraz ich odtiaľ potrebujem vymazať. Proste delete. Už vtedy som neverila, no dnes to bolo svetlo, čo do mňa nebadane vniklo a kompletne zosmiešnilo zbabelosť hlavnej postavy.

Skutočné dôvody zostanú zatiaľ zamlčané, možno navždy. Len si ich v mysli formujem.

Lebo aj tak, ako povedala L., sú to dôležité znamenia, keď slová sú vyvýšené nad skutkami, keď slová sa so skutkami v ničom nezhodujú, never slovám, lebo tie vedia byť bohaté.

Osvietenské myšlienky sa v mojom tele prudko rozvíjajú, odmietam si ničiť svoje krehké ja a tvorím si priestor pre svoje kreatívne myslenie, ukladám si zásoby španielskych vedomostí, na to sa treba sústrediť, zamerať sa na blížiaci sa 5. apríl.

Verím v nové etapy.

One thought on ““Everything will be okay in the end. If it’s not okay, it’s not the end.”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s