Italian journey, part 2: Ascoli Piceno

Ďalšie dažďové ráno, káva na balkóne a cesty do iných miest, ktoré ľúbim na prvý pohľad, ich skryté, úzke uličky, kamenné múry starých domov a tiché kroky v sandáloch, v ktorých cítiť dlaždice, lízať ozajstnú taliansku zmrzlinu, tá chuť pistácií a mascarpone na jazyku a pohľady na tmavovlasých Talianov v košeliach, predstavy o ich živote, o ich maľbách a vernisážach v pôvabných miestnych galériách,

tieto romantické miesta inšpirujú k ďalším vymysleným príbehom, kaviarne s letnými terasami a stoličkami vonku nabádajú k rozhovorom pri víne a kvety v oknách k nočným prechádzkam v šatách ušitých z kvetovanej látky, prechádzať sa pod lampami a dýchať aviváž voňajúcu vo vzduchu.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

facebook // flickr // tumblr // bloglovin

10 thoughts on “Italian journey, part 2: Ascoli Piceno

   • empty píše:

    …to jednoznačne, ale iba s fotoaparátom v ruke! :) Pretože Tvoje fotky a slová sú neopísateľné, tak ako pocit, keď človek stojí pred tou úzko uličkou s drevenými okenicami. Vtedy až srdce zovrie a chce to hlboký nádych…Ďakujem !

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s